Go to AVIVA METHOD Information Center

ואם לא אהיה בהריון מחר בבוקר

ב"ה

התחלתי את כל תקופת הטיפולים לפני כארבע שנים- כמה חודשים טובים לאחר החתונה שלנו. אף פעם לא היה לי מחזור מסודר, אבל גם לא ייחסתי לכך חשיבות גדולה, לא הייתי כל כך מחוברת למה שעובר על הגוף שלי ולכן זה אפילו היה דוקא נוח שהופעת המחזור לא היתה כ"כ תכופה. לא ידעתי שזה סימן שיכול להעיד על בעיה בפריון.

סה"כ רצינו לדעת אם הכל בסדר, אז ביצענו סדרת בדיקות דם, שהראתה פרופיל הורמונאלי לא כ"כ מסודר. בהמשך כשהרופא ביצע אולטראסאונד אובחנתי כבעלת שחלות פוליציסטיות. מכאן התחיל תהליך של נטילת הורמונים בכדורים על בסיס חודשי... ציפיה.. ואכזבה.. וחוזר חלילה. לאחר כשנה הופניתי למרפאת פריון שבה ההליך רק נהיה יותר מתיש פיזית ונפשית וכלל נסיעות תכופות לבדיקות דם ואולטראסאונד, וכמובן המשך של נטילת הורמונים בכדורים/ הזרקות. ההרגשה בכל התקופה הזו היתה מתח רב, במיוחד בזמנים לפני הטלפון מהאחות או לפני הבדיקה הביתית, הרגשה שלאחר כל תשובה שלילית התחלפה באכזבה צורבת, וגם קצת ייאוש- הנה שוב ושוב אני חוזרת לנקודת ההתחלה. בנוסף, גם הלחץ החברתי השקט עשה את שלו, לגלות שגם לזוגות שהתחתנו אחרינו כבר יש ילד... ועוד אחד... יחד עם השמחה בשמחתם (שאני מודה שגם היא היתה עבודה לא פשוטה) האירועים הללו הדגישו עוד יותר את החוסר שלנו.

לאחר כמה חודשים במרפאת הפריון הרגשתי שמשהו חסר, שהדרך הזו גומרת לי את הכוחות, הפיזיים והנפשיים, הרגשתי שאני רוצה לטפל בעצמי בדרך אחרת, יותר בריאה וטבעית אבל לא ידעתי איך. בדיוק אז חברה שסיימה לימודי רפואה טבעית הציעה לי לקבל טיפול במסגרת הסטאז' שלה וקפצתי על ההזדמנות. הטיפול כלל שינוי תזונה מאד משמעותי הכולל תקופת ניקוי רעלים וכן המלצה על שיטת אביבה. ועם כל השינוי העצום והלא פשוט באורח החיים, גם בתזונה וגם בתזוזה, הבנתי שמצאתי את מה שחיפשתי, זה היה כל כך טוב ונכון. קודם כל- להבין שמה שיש לי הוא דבר בר ריפוי, אני ממש יכולה להתרפא משחלות פוליציסטיות! זה היה חידוש שלא שמעתי מאף רופא לפני כן.. בנוסף- החיוניות והקלילות שיש בי אחרי שהגוף שלי מקבל את המזון המיטבי עבורו והוא זז כמו שהוא צריך- זה דבר שמכניס הרבה אנרגיות חיוביות לכל התהליך, אבל אולי הכי חשוב- הלחץ והמתח שיורדים, כי אני כבר לא צריכה לראות את התוצאות עכשיו, וגם אם אני לא אהיה בהריון מחר בבוקר- זה בסדר כי עכשיו אני בתקופה של ריפוי, אני נותנת לגוף שלי את הזמן שהוא צריך- גם אם זה כמה חודשים- כדי שהוא יתחזק ויוכל להיכנס להריון באופן טבעי. גם אם אני לא בהריון עכשיו- אני ממש לא בנקודת ההתחלה. אני ממש מתקדמת ומתנקה כל יום.

אני מודה שהתכנית הזו היתה שינוי גדול ודורש, אבל הרגשתי שהיא מיטיבה איתי והמשכתי. לאחר חצי שנה של אימון ותזונה פתאום היתה לי נקודת שבר, הרגשתי שאני משקיעה הרבה ופתאום לא בטוחה כמה זה עובד עלי אם בכלל, והחלטתי לחזור לרופא הפריון, לפחות כדי שיבדוק אותי ואוכל לראות האם התכנית עזרה לי. חזרתי לרופא וסיפרתי לו מה עברתי (הוא רופא מומחה אבל לא היה לו שום מושג בפתרונות טבעיים לפריון, "מה עשית, היית אצל אביבה?"...) הוא החליט שממשיכים בתכנית המקורית ומתקדמים הלאה בטיפולים לכיוון הפריה חוץ גופית. לפני שנפרדנו ביקשתי רק שיבצע מעקב זקיקים כדי שנוכל להתרשם אם קיים שיפור, אם קרה משהו כל התקופה. אני נכנסת לבדיקה והטכנאית אומרת לי שהיא מזהה ביצית לקראת ביוץ! אבל אני הייתי עדיין בספק, אולי זאת איזה ציסטה שתקועה שם חצי שנה... למה שפתאום יהיה לי ביוץ טבעי? לאחר שבוע ביצעתי בדיקת דם שהראתה שהפרוגסטרון שלי עלה לערך תקין- דבר שלא זוהה בעשרות בדיקות שביצעתי קודם לכן! גם כאשר קיבלתי הורמונים מבחוץ. כל כך שמחתי, וידעתי שאני ממשיכה עם שיטת אביבה גם אם זה ייקח עוד קצת זמן. אבל השמחה הגדולה הגיעה שבוע לאחר מכן- כשהאחות התקשרה והפעם הודיעה לי שהתוצאה חיובית.

היום ב"ה אני חובקת תינוק מתוק אחרי הריון תקין ונעים, הריון שעבר עם הרבה חיוניות וכמעט ללא בחילות (ואני בטוחה שזה הרבה בזכות הניקוי והאימון). היום אני מעריכה מאד את היכולת של הגוף שלי לרפא את עצמו, בתחום הפריון ובכלל.

וגם אני יודעת שאם אתקל בבעיות פריון בהמשך, אחזור לתרגל את שיטת אביבה כדי לתת לגוף שלי את הכלים לרפא את עצמו.


תודה רבה לכל העוסקות בתחום המופלא הזה, וכמובן לתמר הופמן המדריכה המקסימה שלי.

שיהיה בהצלחה לכולנו.  


מ.ה.

שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים