עמוד הבית|English|العربية|צור/י קשר

אודות מיכל פוני

מיכל פוני, מדריכה בכירה, יועצת ורכזת קורסים מרכז שיטת אביבה: אני מאמינה שאנחנו יכולות להשיג שיפור משמעותי כאשר אנחנו לוקחות אחריות לריפוי הטבעי שלנו – וזה מה שעושה התרגול בשיטת אביבה.

 
מיכל פוני

ילידת 1967
מדריכה בכירה, יועצת ורכזת קורסים
מרכז שיטת אביבה
בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל
גרה בתל אביב


אחרי שנים רבות של קריירה מצליחה בעיצוב, כבוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, עזבתי את המקצוע שאהבתי לטובת הקמת "המרכז לשיטת אביבה". מה שהניע אותי הייתה שאיפה עמוקה וכנה להפיץ את השיטה בקרב נשים רבות ככל האפשר, ברוח החזון של דודתי יהודית פוני.
גויסתי למשימה בלי שום הכנה מוקדמת, ומצאתי את עצמי נסחפת להרפתקה מרתקת. 
אני מודה, בתחילה הייתי ספקנית.  כשדודתי, מורה לחינוך גופני ובעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתרגול ובסיוע בפתרון בעיות הורמונאליות באמצעות השיטה, שיתפה אותי בחלום שלה, לא ידעתי דבר על השיטה. אני זוכרת את עצמי שואלת אותה: "אז מה, מרימים ידיים, מותחים כתפיים ו-הופ! נכנסים להריון?"
ויהודית חייכה וענתה: "כן, פחות או יותר. אבל לא את הידיים צריך להרים"...
נדרש קצת יותר מזה כדי לשכנע אותי, אבל כשיהודית הפגישה אותי עם מטופלות שהצליחו להרות בזכות השיטה – הרמתי ידיים, תרתי משמע. נעניתי לאתגר, ונכנסתי למשימה במלוא המסירות. תחילה, כמעצבת, נרתמתי לעיצוב האתר ובהמשך מצאתי את עצמי לומדת, מתרגלת וחווה שינויים גופניים, ובתוך זמן קצר גררתי אחרי את חברותי הקרובות. אחדות מהן הרכיבו את הקורס הראשון שקיימנו, ואחריהן הצטרפו עוד עשרות. בין תלמידות הקורסים הבאים היו גם כאלה שהתנסו בעצמן בשיטה וחוו אותה על בשרן. הן, שהצליחו  להיכנס להריון בעזרת השיטה, אחרי ניסיונות כושלים רבים, הצטרפו לצוות המדריכות כדי לעזור ולהפיץ את הבשורה.
ככל שעובר הזמן וגדל מעגל המתרגלות, אני משוכנעת כי לתנועה חלק חשוב בתהליכי הפריון הטבעיים של הגוף, ולכן הריפוי בעזרתה כל כך יעיל ונכון. אני מאמינה שאנחנו יכולות להשיג שיפור משמעותי כאשר אנחנו לוקחות אחריות לריפוי הטבעי שלנו –  וזה מה שעושה התרגול בשיטת אביבה.
כבר שנים אחדות שאני מתרגלת את השיטה, ועוסקת בייעוץ, בהדרכה ובהכשרה של צוות מדריכות. באחרונה אני משקיעה שעות רבות לקידום המחקר המדעי שיבסס את יעילות השיטה, בשיתוף רופאים בכירים ממחלקות הפוריות בבתי החולים בארץ. כמו רבים מהרופאים שאיתם נפגשתי, אני מאמינה ביכולותיו של הטיפול הקונבנציונאלי ואסירת תודה על ההתפתחות המואצת של המדע. אבל כמוני, רבים מהם מסכימים כי לפני שמפקירים את הגוף להורמונים וטיפולים פולשניים, כדאי לתת הזדמנות לדרך הטבעית - תנועה נכונה וזרימת דם תקינה יחסכו הרבה סבל גופני ונפשי.
העבודה עם נשים ולמענן ממלאת אותי סיפוק מסוג חדש, אחר. ההתרגשות ממטופלת שהצליחה להרות אינה דומה להישג של יצירת קומפוזיציה טובה או גיבוש רעיון פרסומי מבריק. הידיעה שאני פועלת למען מעגל הולך וגדל של נשים שיזכו לאחוז בילד פרי בטנן אחרי שהרופאים התייאשו מסיכוייהן להרות, נותנת לי תמריץ להמשיך לקדם ולהפיץ את השיטה.
 
 
 
שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים