Go to AVIVA METHOD Information Center

"איה אאוץ אווה"

התברכתי בארגז כלים משובח,כזה שמאפשר לי לאבחן ולטפל בצורה היעילה והמדוייקת ביותר.הרפואה הסינית, היא כלי נהדר בטיפול בכאבי מחזור,הדיקור וצמחי מרפא נותנים ,ברוב המקרים, מענה לבנות שסובלות מכאבים אלו.התוספת המרעננת של "שיטת אביבה" ,היא במתן כלי טיפולי ,שיאפשר לאישה הסובלת מכאבים לטפל בעצמה ואף למנוע את הכאב הצפוי. תרגול של מספר תרגילים לפני מועד קבלת הווסת עד כיום יומיים בדימום מקל משמעותית על הכאב.

קארין סיגלר- איצקוביץ, מדריכה ב"שיטת אביבה", עוסקת ברפואה סינית לפריון, הריון ולידה, כותבת בבלוג שלה על שיטת אביבה:
 

 
 לפני מספר שנים,קיבלתי טלפון בהול מאחותי:

"בואי לקחת אותי,אני הולכת להתעלף"
"מה  קרה?!" שאלתי והנעתי את האוטו לכיוונה.
"קיבלתי מחזור,כל כך כואב לי אני הולכת להתעלף…אני מחכה לך פה.תגיעי!"
ניתקה כשברקע קולות כאב.

לאחר מספר דקות,הגעתי למקום האיסוף,ראיתי את אחותי שכובה ומייבבת על ספסל כשפנייה חיוורות ושפתיה לבנות כסיד.כשברקע חסר בית ממורמר,שספסלו נתפס על ידי נערה בוכייה.
עלינו לאוטו בחזרה הביתה.בבית קיבלה אחותי את מיטב המחטים שסייעו בשיכוך הכאבים ובהחזרת הסומק על פנייה.

בסיטואציה אחרת,ביבשת שונה.טיילה אותה אחות ברחובות פריס שמחה וטובת לבב.ללא אזהרה מוקדמת,ממש בין הבולנז'רי לבית קפה הסמוך,התחילו הכאבים לתקוף.התכווציות קשות מלוות בזיעה קרה ותחושות בחילה החלו מציפים אותה במהירות.
אמי,שהייתה איתה באותו טיול,החליטה על חזרה מהירה הביתה.גוררת אותה בוכייה ומכווצת ברכבת התחתית ממתינות שתגיע התחנה המיוחלת.אותה תקווה נופצה במהירות כשהרכבת נעצרהבאמצע הנסיעה והאורות  בקרון כבו.אחותי שייחלה רק לרגע שתוכל לשכב ולקחת עוד סטיפה של נורופן.התחילה לייבב בבכי.הכאב היה קשה מנשוא,הזיעה הקרה שטפה את כל הגוף.והישועה לא נראתה באופק.

"TONG ZE BU TONG,BU TONG ZE TONG"- זרימה חלקה, אין כאב. זרימה לא חלקה, יש כאב.

השם הרפואי של כאבי מחזור הוא דיסמנוריאה.
אנו מבדילים בין שני סוגי דיסמנוריאה:

1. דיסמנוריאה ראשונית מופיעה בעיקר אצל נשים צעירות עד גיל 25.
כאבי מחזור מופיעים בדרך כלל עם תחילת הדימום ונמשכים יומיים-שלושה. במקרים קשים כאבי הבטן התחתונה יכולים להיות מלווים גם בבחילות, הקאות, שלשול, כאב ראש וכאבי גב.

2. הסוג השני של כאבי מחזור נקרא דיסמנוריאה שניונית והוא מופיע בעיקר אצל נשים מגיל 30 ומעלה.
אלה הם כאבי מחזור הנובעים מבעיות גניקולוגיות אחרות כמו אנדומטריוזיס, PID , מיומות, התקן תוך רחמי או שחלות פוליצסטיות. במקרה זה יש לטפל בפתולוגיה שהיא שורש הבעיה.

ברפואה הסינית יש מספר אבחנות לדיסמנוריאה.באמצעות תשאול מקיף על תזמון הכאב,האופי שלו והתדירות,ניתן לאבחן מה מקור הכאב.
לדוגמא:
מטופלת שהגיעה עם סיפור על כאב שמתחיל כיומיים לפני הדימום מופיע בחזה ובצלעות ובבטן תחתונה.
הכאב מאופיין בתחושות של דקירה וכיווצים בעיקר ביומיים הראשונים של הדימום.הכאב מוקל לאחר יציאת קרישי דם גדולים ופוחת החל מהיום השני לדימום.בנוסף,צבע הדם  אדום כהה-סגלגל שיוצא בזרימה לא חלקה אלא מקוטעת.כמו כן,הכאב היה מלווה בתחושות של זיעה,גפיים קרות,שפתיים סגולות,בחילות וצמרמורת.

האבחנה של מטופלת זו היתה "תקיעות של צי' ודם"
עקרון הטיפול היה לטפל בשורש הבעיה (מה שגורם לתקיעות הזאת) במהלך המחזור.
ובזמן הדימום לדאוג להנעה וזרימה חלקה להורדת כאב.

אז מה בעצם קורה לנו?

מה שגורם לכאבים היא התכווצות והתרחבות של כלי הדם המובילים לרחם. האחראי להתכווצות הוא חומר דמויי הורמון המיוצר בגופינו ונקרא פרוסטגלדין 2 (או בקיצור 2PG) . כשרמתו של ה2PG בגוף עודפת הוא גורם לכיווץ כלי הדם ולהפסקת אספקת חמצן לשרירי הרחם – מה שגורם לכאב.

"איבחון סיני -ריקוד יווני"

התברכתי בארגז כלים משובח,כזה שמאפשר לי לאבחן ולטפל בצורה היעילה והמדוייקת ביותר.הרפואה הסינית,היא כלי נהדר בטיפול בכאבי מחזור,הדיקור וצמחי מרפא נותנים ,ברוב המקרים, מענה לבנות שסובלות מכאבים אלו.התוספת המרעננת של "שיטת אביבה" ,היא במתן כלי טיפולי ,שיאפשר לאישה הסובלת מכאבים לטפל בעצמה ואף למנוע את הכאב הצפוי. תרגול של מספר תרגילים לפני מועד קבלת הווסת עד כיום יומיים בדימום מקל משמעותית על הכאב.
ולמה השילוב כל כך  מוצלח?
הרעיון שעומד מאחורי התרגילים ב"שיטת אביבה" ,זה הנעה והזרמה גדולה של דם באיזור הגניקולוגי.ועל ידי כך,מניעה של היווצרות קרישים וזרימה חלקה יותר של דם החוצה.ההנעה הזאת נעשית על ידי סדרה של תרגילים שגורמים לכיווץ והרפייה ובכך מגבירים את זרימת הדם.

היכולת שלי לאבחן במדויק מאיפה מגיע הכאב בכלים הסינים שברשותי והאפשרות לטפל "ולשלוח" מטופלת הביתה עם מספר תרגילים שיקלו על כאביה וישפרו משמעותית את איכות חייה.משמח ביותר!

אז מה עושים פה היוונים?
פשוט מאוד,אחד התרגילים בסדרה הבסיסית של "שיטת אביבה" נקרא "זורבה" על שם המוסיקה המלווה תרגיל זה.דמיינו לכםל כווץ ולשחרר בקצב הזורבה…כבר מרגיש יותר טוב!
ואם לא..תנסו סלט יווני או לשבור צלחת..משהו חייב לעבוד.

לטיפים בנוגע לתזונה שמתאימה לנשים שסובלות מדיסמנוריאה ודרכים להקלת כאב אתם מוזמנים להירשם כמנויי הבלוג.ומקבץ טיפים בנושא יגיע ישירות אליכם לתיבה.

בברכת,ווסת קלה ומשמחת
 
קארין
 
שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים