Go to AVIVA METHOD Information Center

עוצמתו של הריפוי העצמי

שיטת אביבה היא כלי לריפוי עצמי, כלי שמעודד את הגוף לרפא את עצמו. היא בעצם ארגז כלים שמאפשר לשלוף מתוכו בכל מצב בו אנו מזהים, חולשה או שינוי הנוגעים למערכת ההורמונלית, כלי יעודי ומדוייק המסוגל לעזור לגוף לתקן ולחזור לאיזון הטבעי שלו. תרגילי השיטה יעוררו את המערכת ההורמונלית על ידי הזרמת דם אינטנסיבית לאיזור האגן.

איפשהו בדרך, איבדנו את האמון בגוף שלנו ובכוח המופלא שלו: אנחנו לוקחים כמובן מאליו את ההחלמה מחתך עמוק באצבע - רגע אחד של חוסר תשומת לב בשעת חיתוך הסלט והסכין עושה וויש עמוק לתוך האגודל! כאב חד והמון המון דם זולג מסביב...בית מיטבחיים! אנחנו לוחצים חזק כמה דקות... וראה זה פלא! שטף הדם נעדר. מרגישים עוד פעימות קטנות של דם שזורם חזק באיזור הפגוע והנה שולי הפצע הפתוח מתהדקים בחזרה והחתך נסגר! עוד יום עובר, אדמומיות מסביב ולמחרת - גלד. יפה וקשה. עוד יום והוא יפול וסימן קטן ודק רק יזכיר את הסלט ההוא... עבר שבוע - אין אפילו סימן! 
 
שכחנו, פשוט שכחנו כמה מדהים הוא הגוף שלנו, כמה עוצמתי ומתוחכם כח הריפוי שלו.
 
מה שעוד שכחנו, ואולי מעולם לא הפנמנו, זו העובדה שכמו שהגוף מרפא את החתך הקטן באגודל, כך הוא כך ירפא "חתך קטן" בתוך הגוף, באיברים הפנימיים! כך הוא ירפא תחלואות קטנות בתוך הגוף!  הוא רק צריך קצת עזרה ואמונה שלכם! קצת סבלנות, תשומת לב והקשבה לגוף - לזהות את הסימנים מיד כשמשהוא השתבש, נחלש או נרדם ולעזור לגוף לרפא את עצמו, כי הוא יכול! 
 
אנחנו מאמינים למה שאנחנו רואים - פצע מגליד, עצם מתאחה, מכה יבשה שמחליפה צבעים בוירטואוזיות שלא תבייש את מיטב האומנים.... לזה אנחנו מאמינים. אבל מה שאנחנו לא רואים נשגב מבינתינו, אנחנו קטני אמונה ונוטים לקבל באופן בלעדי את דעתו של הקוסם המכונה "רופא" - הוא בטוח יודע! מה שחשוב לזכור שבהרבה מקרים גם הרופא בעצם עוזר לגוף לרפא את עצמו וגם הרפואה הקונבנציונאלית נעזרת לא פעם בכח הריפוי של הגוף ורק מאבחנת, מקלה על סימפטומים ועוזרת לקצר את משך הריפוי. זוכרים את העצם השבורה מהפיסקה הקודמת? - האורטופד ישים אותה בגבס ויעזור לה להתאחות לבד! כן, נכון, הוא גם ירשום אופטלגין.... בטיפות.
 
אנחנו מאמינים למלומדים, מחפשים סטטיסטיקות ומיספרים, קוראים את כל המחקרים ורצים לעשות את כל הבדיקות האפשריות. אבל דווקא לעצמינו אנחנו לא מאמינים ולא מקשיבים - כמה פעמים קרה לכם שהגעתם לרופא ומסרתם לו את הדיאגנוזה בעצמכם? ואיך הייתם גאים ש"צדקתם"! בלי ללמוד שבע שנים בפקולטה לרפואה....
 
לפעמים מה שצריך זה להקשיב לקול הפנימי, להקשיב לגוף, לסימנים שהוא נותן. לחפש תשובות בפנים, לשאול את עצמכם שאלות שאף רופא לא ישאל אתכם -  מתי זה קרה? למה זה התחיל? מה היה איתי באותה תקופה? מה הפריע לי? מי הפריע לי? מי לא האמין בי? מה אכלתי ומה שתיתי? מה היה הסימן הראשון שהגוף שלח לי - ואני התעלמתי ממנו....
 
הסימן הראשון, החודש הראשון שהוסת לא הופיע, המחזור הראשון שפתאום התקצר, הדימום הראשון ששינה את צבעו... אז צריך לקום ולשאול את השאלות, אז ובסמוך לאותו מועד, עוד יש לגוף הרבה מאוד כוחות לתקן ולרפא את עצמו - אז גם יש הרבה כלים בהם ניתן לעזור לו.
 
שיטת אביבה היא כלי לריפוי עצמי - כלי שמעודד את הגוף לרפא את עצמו. זהו בעצם ארגז כלים שמאפשר לשלוף מתוכו בכל מצב בו אנו מזהים, חולשה או שינוי הנוגעים למערכת ההורמונלית, כלי יעודי ומדוייק המסוגל לעזור לגוף לתקן ולחזור לאיזון הטבעי שלו. תרגילי השיטה,  אותם מבצעים באופן עצמאי בבית, יעוררו את המערכת ההורמונלית על ידי הזרמת דם אינטנסיבית לאיזור האגן.
 
האמונה והאמון שאנחנו נותנים בגוף ולקיחת האחריות על הריפוי העצמי, מביאים לחוסן נפשי ומשפרים את היכולת להתמודד עם המצב - רחמים עצמיים ויאוש הופכים לעוצמות חדשות ותעצומות נפש, שמשפיעות באופן מיידי על המצב הבריאותי.
 
בברכת בריאות ופוריות
מיכל פוני
מדריכה ויועצת של מרכז שיטת אביבה
 
שיטת אביבה: אימון תנועתי לשיפור הפוריות, להסדרת המחזור וגיל המעבר באופן טבעי.
פותח ע"י פלוטו מקבוצת ATP בניית אתרים